Flagi – sposoby wykończenia

Aby możliwe było wyeksponowanie flagi w każdym miejscu i każdych warunkach konieczne jest odpowiednie przygotowanie flagi. Zamawiając flagi mogą Państwo wybrać jedno z następujących wykończeń flag:

  • tunel na drzewiec – na jednym z boków szyjemy tunel w który można wsunąć drzewiec, stojak, uchwyt o flag (wykorzystywane w przypadku małych i średnich flag)
  • taśma wzmacniająca z doszytymi karabińczykami – jest to typowe wykończenie masztowe. Na boku flagi wskazanym przez Państwa doszywamy taśmę plecioną wzmacniającą brzeg flagi, a dodatkowo doszywamy plastykowe karabińczyki umożliwiające zamontowani flagi do masztu.
         
 

Dodatkowo tylko u nas macie Państwo możliwość wyboru koloru karabińczyka między tradycyjnym białym a kolorowym który może być dobrany pod kolor flagi

  • taśma wzmacniająca z doszytymi karabińczykami oraz tunelem na ramię poprzeczne masztu – to również wykończenie masztowe jednak skierowane do klientów którzy posiadają maszty wyposażone w poprzeczne ramię rozpościerające flagę przy bezwietrznej pogodzie
  • taśma wzmacniająca z nabitymi metalowymi oczkami – flagi wykończone w ten sposób mają wszytą na obwodzie taśmę plecioną wzmacniającą brzeg flagi oraz metalowe oczka nabijane w taśmie. Najczęściej nabija się oczka na całym obwodzie co 50cm lub w rogach flagi.
  • wykończenie żeglarskie – stosowane przy produkcji banderek oraz flag dostosowanych do montażu na statkach
  • troczki – czyli doszyte do flagi sznureczki umożliwiające przywiązanie flagi do masztu, ogrodzenia, stojaka flagowego.
         
 

Wykonując dla Państwa flagi stosujemy materiały najwyższej jakości oraz nici wysokiej klasy specjalnie przystosowane do użytku w trudnych warunkach o wysokiej trwałości.

Niemniej jednak jeśli flaga będzie użytkowana w miejscu w którym będzie narażona na szczególnie ciężkie warunki atmosferyczne, na życzenie klienta możemy dodatkowo wzmocnić flagę poprzez:

  • dodatkowe obszycie brzegów
  • wzmocnienie dolnego rogu flagi najbardziej narażonego na postrzępienie dodatkowym trójkątnym kawałkiem materiału

Aby flaga służyła nam długo należy przestrzegać zaleceń producentów masztów dotyczących użytkowania w ciężkich warunkach.

W przypadku silnego, porywistego wiatru zaleca się opuszczenie flagi do polowy wysokości masztu – zwłaszcza jeśli wiatrowi towarzyszy deszcz – pamiętajmy, namoknięta dzianina znacznie zwiększa swój ciężar i dużo łatwiej może zostać podarta przez wiatr.

W przypadku bardzo silnych wiatrów zaleca się ściągnięcie flagi i położenie masztu – unikniemy zniszczenia zarówno flagi jak i masztu.

Warto pamiętać że producenci flag nie dysponują materiałem niezniszczalnym. W starciu z silnym wiatrem flaga nie ma szans, dlatego tak ważne jest właściwe użytkowanie i przestrzeganie zaleceń producentów masztów. Również usługa serwisowania flag jaką mamy w ofercie pomoże nam przedłużyć żywotność flagi.

Comments are closed.